Facebook

Editia 2010

 

Clasament 2010

Clasament Maraton

Premiul "Petre Anghelescu", în valoare de 100 euro, acordat celui mai vârstnic participant, îi revine domnului Chiurlea Cristian, în vârstă de 71 de ani, ce a finalizat cursa de maraton cu un timp final de 6h 52 minute 30 secunde.

Premiul de încurajare "eMont", constând într-un bon valoric în valoare de 100 RON, acordat unui participant ce nu a finalizat cursa, îi revine lui Marius Bindar din Bucureşti.

Categoria F: 18-29
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP2 T.CP4 T.Finish Premiu
1 David Cornelia Bucuresti 105 01:30:33 03:08:57 05:17:46 500 RON
2 Alexandru Mariana - 368 01:27:06 03:03:42 05:27:19 400 RON
3 Vînatoru Sînziana Bucuresti 328 01:30:47 03:11:30 05:37:36 300 RON
4 David Silvia Bucuresti 143 01:43:47 03:33:03 06:01:08 200 RON
5 Pandelică Alina Pitesti, AG 197 01:50:08 03:51:14 06:36:25 100 RON
6 Bălan-Budeanu Cristina Botoşani, BT 107 01:47:35 03:48:02 06:40:05 B.V. 150 RON eMont.ro
7 Diaconescu Mihaela Bucuresti 43 01:44:12 03:38:13 06:41:26 B.V. 100 RON eMont.ro
8 Simion Maria Târgovişte, DB 44 01:53:54 04:08:25 07:10:13 B.V. 50 RON eMont.ro
9 Giucoane Mihaela Timişoara, TM 215 01:52:25 04:08:03 07:39:50 B.V. 50 RON runningshop.ro
10 Dureci Ruxandra Bucuresti 139 01:51:44 04:25:17 08:01:41 B.V. 50 RONrunningshop.ro
... clasament complet aici.


Categoria F: +30
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP2 T.CP4 T.Finish Premiu
1 Marin Daniela Brasov, BV 67 01:15:38 02:44:45 04:45:05 500 RON
2 Mica Ioana Cluj-Napoca, CJ 90 01:18:50 02:47:01 04:54:11 400 RON
3 Badea Oana Bucuresti 39 01:27:55 03:00:47 05:05:15 300 RON
4 Campian Roxana Cluj-Napoca, CJ 165 01:30:36 03:05:42 05:24:40 200 RON
5 Fodor Elena Timisoara, TM 1 - 03:18:23 05:41:46 100 RON
6 Matache Elena Otopeni, IF 219 01:52:54 04:07:56 07:13:43 B.V. 150 RON eMont.ro
7 Szokolszky Kinga Oradea, BH 130 02:06:21 04:42:41 08:05:46 B.V. 100 RON eMont.ro
8 Olariu Elena Bucuresti 34 02:06:15 04:45:00 08:33:03 B.V. 50 RON eMont.ro
... clasament complet aici.


Categoria M:18-29
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP2 T.CP4 T.Finish Premiu
1 Bostan Adrian Sibiu, SB 144 01:08:51 02:12:06 03:37:33 500 RON
2 Palici Viorel Andrei Magura, BV 167 01:08:42 02:17:23 03:57:55 400 RON
3 Solomon Gabriel Bucuresti 101 01:08:44 02:22:54 04:02:24 300 RON
4 Suciu Simion Miercurea Ciuc, HG 352 - 02:22:12 04:08:58 200 RON
5 Diaconescu Radu Bucuresti 42 01:09:28 02:30:01 04:23:31 100 RON
6 Jakob Zoltan Oradea, BH 278 01:09:20 02:29:18 04:27:51 B.V. 150 RON eMont.ro
7 Toma Cristian Bucuresti 18 01:17:03 02:44:26 04:40:38 B.V. 100 RON eMont.ro
8 Balan Silviu Brasov, BV 16 01:15:35 02:39:31 04:42:58 B.V. 50 RON eMont.ro
9 Sulica Bogdan Zarnesti, BV 169 01:11:47 02:52:06 04:56:15 B.V. 50 RON runningshop.ro
10 Ţale Andrei Alexandria, TR 72 01:18:04 02:50:39 05:05:07 B.V. 50 RON runningshop.ro
... clasament complet aici.


Categoria M:30-39
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP2 T.CP4 T.Finish Premiu
1 Tănase Alin Timişoara, TM 25 01:08:45 02:20:32 03:58:33 500 RON
2 Neagoe Ion Nuşu Braşov, BV 271 01:08:43 02:20:31 04:01:43 400 RON
3 Dan Ştefan Bucureşti 288 01:09:13 02:23:11 04:03:38 300 RON
4 Kovacs Zsolt Huedin, CJ 208 01:09:18 02:25:18 04:08:19 200 RON
5 Zisu Catalin Constanta, CT 272 01:09:32 02:31:26 04:23:54 100 RON
6 Szokolszky Istvan Oradea, BH 6 - 02:26:03 04:28:56 B.V. 150 RON eMont.ro
7 Fodor Alexandru Timisoara, TM 2 01:15:31 02:38:23 04:36:53 B.V. 100 RON eMont.ro
8 Popa Cosmin Timisoara 225 01:09:15 02:38:53 04:39:29 B.V. 50 RON eMont.ro
9 Maier Valentin Timisoara, TM 136 01:12:41 02:41:04 04:40:05 B.V. 50 RON runningshop.ro
10 Ciobanu Constantin Zărneşti, BV 131 01:18:21 02:48:22 04:47:43 B.V. 50 RON runningshop.ro
... clasament complet aici.


Categoria M: +40
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP2 T.CP4 T.Finish Premiu
1 Orleanu Mihai Moieciu, BV 166 01:09:12 02:21:26 04:03:58 500 RON
2 Tilea Pepi Zărneşti, BV 113 01:10:27 02:34:00 04:23:13 400 RON
3 Zavodszky Tamas Oradea, BH 228 01:12:29 02:40:26 04:43:45 300 RON
4 Stir Nicolae Dej, CJ 174 01:09:14 02:28:40 04:46:49 200 RON
5 Blajiu Gheorghe Râşnov, BV 93 01:16:36 02:46:42 04:51:05 100 RON
6 Frăţilă Mugurel Bucureşti 61 01:21:05 02:54:40 05:01:05 B.V. 150 RON eMont.ro
7 Bucşa Cosmin Predeluţ, BV 157 01:26:58 02:56:47 05:06:41 B.V. 100 RON eMont.ro
8 Ilie Victor Brăila, BR 134 01:21:18 02:51:42 05:07:21 B.V. 50 RON eMont.ro
9 Chiurlea Şerban Bucuresti 242 01:25:27 03:00:49 05:08:28 B.V. 50 RON runningshop.ro
10 Lixandru Ion-Daniel Bucuresti 283 01:21:04 02:55:28 05:10:41 B.V. 50 RON runningshop.ro
... clasament complet aici.



Clasament Semi Maraton

Categoria F: 18-29
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP3 T.Finish Premiu
1 Vasiac Diana-Maria Timişoara, TM 261 02:05:28 03:08:49 300 RON
2 Handrea Cristina Ploieşti, PH 117 02:13:00 03:17:57 200 RON
3 Catarama Loredana Oneşti, BC 201 02:15:25 03:24:51 100 RON
4 Antal Monica Timişoara, TM 91 02:25:29 03:34:56 B.V. 150 RON Atta
5 Spulber Andreea Zărneşti, BV 291 02:34:17 03:47:28 B.V. 100 RON Atta
6 Tegzesiu Raluca Cluj-Napoca, CJ 266 02:38:32 03:55:38 B.V. 50 RON Atta
7 Socaciu Andra Tg.Mureş, MS 282 02:39:15 03:57:09 B.V. 50 RON runningshop.ro
8 Manea Irina Bucureşti 329 01:36:11 02:58:28 B.V. 50 RON runningshop.ro
9 Năstase Claudia Sibiu, SB 287 02:42:36 04:04:31  
10 Prunescu Cristina Sibiu, SB 285 02:44:24 04:05:54  
... clasament complet aici.


Categoria F: +30
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP3 T.Finish Premiu
1 Hecico Ana Baia Mare, MM 212 01:49:07 02:40:14 300 RON
2 Dan Andreea Zărneşti, BV 52 02:08:30 03:11:09 200 RON
3 Scorţanu Cristina Bacău, BC 300 02:15:21 03:17:48 100 RON
4 Dascălu Oana Corina Bacău, BC 187 02:12:59 03:19:59 B.V. 150 RON Atta
5 Kovacs Ildiko Cluj Napoca, CJ 210 02:25:28 03:36:10 B.V. 100 RON Atta
6 Matican Ioana Maria Corcova, MH 177 02:22:54 03:38:41 B.V. 50 RON Atta
7 Calarasu Paula Bucuresti 195 02:32:46 03:41:55 B.V. 50 RON runningshop.ro
8 Bălan Floarea Mediaş, SB 265 02:33:28 03:48:42 B.V. 50 RON runningshop.ro
9 David Mariana Mangalia, CT 240 02:36:19 03:54:41  
10 Marcu Claudia Gabriela Timişoara, TM 198 02:39:54 03:56:33  
... clasament complet aici.


Categoria M: 18-29
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP3 T.Finish Premiu
1 Midvichi Alexandru Tulcea, TL 337 01:41:26 02:26:04 300 RON
2 Purcea Ionuţ Marian Popeşti Leordeni, IF 274 01:41:31 02:28:48 200 RON
3 Deliu Valentin Petre Râmnicu Vâlcea, VL 308 01:56:45 02:53:40 100 RON
4 Caba Dan Sorin Mediaş, SB 336 01:54:50 01:53:44 B.V. 150 RON Atta
5 Murzea Ovidiu Brasov, BV 280 02:01:08 02:54:01 B.V. 100 RON Atta
6 Mihai Andrei Stefan Bucureşti 330 01:58:40 02:56:45 B.V. 50 RON Atta
7 Simon Botond Sfântu Gheorghe, CV 289 01:59:26 03:01:01 B.V. 50 RON runningshop.ro
8 Tilea Nicolae Silviu Zărneşti, BV 121 02:06:34 03:05:37 B.V. 50 RON runningshop.ro
9 Petrişor Cătălin Virgil Făgăraş, BV 263 02:01:32 03:06:13  
10 Măciucă Adrian Bacău, BC 247 02:04:54 03:06:17  
... clasament complet aici.


Categoria M: 30-39
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP3 T.Finish Premiu
1 Stoicescu Radu Bucureşti 245 01:51:46 02:42:42 300 RON
2 Maftei Ionuţ Bucureşti 152 01:49:06 02:44:23 200 RON
3 Dobre Cristian George Bucureşti 339 01:43:29 02:48:10 100 RON
4 Tudorică Marian Bucureşti 332 01:59:01 02:55:41 B.V. 150 RON Atta
5 Călăraşu Florin Cîmpina, PH 234 01:52:54 02:55:58 B.V. 100 RON Atta
6 Bernea Tiberiu Gabriel Braşov, BV 302 02:02:14 02:59:42 B.V. 50 RON Atta
7 Mureşan Dorin Claudiu Reghin, MS 57 01:58:38 03:04:33 B.V. 50 RON runningshop.ro
8 Grigoroae Andrei Piatra Neamţ, NT 27 02:04:56 03:06:04 B.V. 50 RON runningshop.ro
9 Petri Vlad Bucureşti 348 01:36:50 03:11:32  
10 Ciobanu Adrian Craiova, DJ 222 02:10:32 03:11:46  
... clasament complet aici.

Categoria M: +40
Loc Nume Prenume Oras Nr. T.CP3 T.Finish Premiu
1 Vlad Victor Bucureşti 156 01:34:44 02:23:39 300 RON
1 Hecico Emil Bucureşti 276 01:35:09 02:23:39 200 RON
3 Precup Florin Bucureşti 341 01:51:46 02:40:18 100 RON
4 Gologan Radu Piteşti, AG 163 02:02:30 03:02:15 B.V. 150 RON Atta
5 Chivu Adrian Târgovişte, DB 133 02:08:31 03:17:32 B.V. 100 RON Atta
6 Chirilă Liviu Bucureşti 239 02:15:45 03:29:43 B.V. 50 RON Atta
7 Cosa Gigi Bacau, BC 301 02:26:35 03:41:58 B.V. 50 RON runningshop.ro
8 Moise Emil Buzău, BZ 221 02:30:01 03:45:11 B.V. 50 RON runningshop.ro
9 Szymonski Swavek Craiova, DJ 250 02:27:26 03:47:36  
10 Zărnescu Ion Bucureşti 333 02:35:38 03:58:21  
... clasament complet aici. | ** B.V. = bon valoric

 

 

Impresii 2010


Hoinarii:

"Pe scurt: a fost concursul perfect. Cel mai bun maraton montan pe care l-am facut. A iesit absolut totul. De la start la finish. Iar la final n-a fost decat bucurie si satisfactie..." (mai mult)


Radu Diaconescu:
"Despre organizare pot sa zic numai de bine, a fost genial ca a fost un loc special amenajat de pus cortul care a fost foarte bine pus, aproape de sala de sport si de locul de unde s-a dat startul. Traseul a fost bine marcat din punctul meu de vedere, tinand cont ca mare parte din traseu am mers fara iepure si m-am descurcat fara probleme, fara sa fi facut traseul inainte. La fel si punctele de alimentare au fost ok, desi fiind o cursa destul de rapida nu am petrecut prea mult timp in ele. " (mai mult)


Amintiri din munţi - Mihaela Diaconescu:
"oamenii au fost foarte saritori in punctele de alimentare, prezenti in posturi, traseul bine marcat si concurentii bine dirijati, tot timpul cu o vorba buna, de incurajare etc.Felicitari pentru organizare" (mai mult)


Sînziana Vînătoru - Un maraton cu surprize:
"Am terminat in 5h:37min. Acest timp si clasarea au fost o prima surpriza. Apoi a mai fost traseul numai bun de alergat din Ciucas, bine semnalizat si intesat cu apa." (mai mult)


Anii cei mai frumoşi în mijlocul naturii - familia Campian
:
"Dincolo de aceste intrebari rezultatul este ca am reusit un timp de 5h:24, locul V la general si locul IV la categoria mea. Nu stiu daca e mult sau putin, dar e un timp in care am trait fiecare secunda la intensitate, in care am incercat poate ca niciodata sa trag cat pot de tare. Desi particip si la maratoane de mountain bike cu cea mai mare placere, de fiecare data cand trec finish-ul la un concurs de alergare amestecul de emotii e unic, sentimentul ca am mai depasit o etapa mai intens, ca am mai urcat o treapta sau ca m-am redescoperit ca om." (mai mult)